Güvenli

e-fatura uygulamasında faturalarınız kaybolmaz. Geçmiş dönem faturalarınıza saniyeler içerisinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Tasarruflu

e-fatura uygulaması ile faturalarınızı elektronik ortama taşıdığınız için kağıt, baskı, posta ve arşivleme maliyetlerinizi ortadan kaldırır, bu maliyetlerinizde %60’lara varan tasarruf sağlarsınız.

Hızlı

e-fatura uygulaması ile faturalama ve muhasebe süreçleriniz hızlanır, zamandan tasarruf sağlar ve ticaretinizi hızlandırırsınız.

SGK e-Fatura

 • e-Logo ile Sağlık Sektöründe dijital dönüşüm başlıyor!

  Sağlık sektöründe yer alan ve e-fatura uygulamasına kayıtlı olan eczane, hastane, optik ve medical market gibi sağlık kuruluşları, 1 Ekim itibariyle SGK’ya gönderecekleri faturaları elektronik ortamda e-fatura olarak düzenleyecekler. e-fatura uygulaması ile beraber muhasebe süreçleriniz hızlanır, verimliliğiniz artar ve maliyetleriniz düşer. Ticaretinizi hızlandırırken faturalarınız güvenilir bir şekilde elektronik ortamda saklanır. SGK e-fatura ile klasörlerde fatura saklamanıza gerek yoktur. Dilediğiniz zaman istediğiniz faturanıza saniyeler içerisinde elektronik ortamdan ulaşabilirsiniz. Hem saklama masraflarından kurtulurken hem de kağıt kullanımını düşürerek ağaçları korursunuz. e-Logo olarak sağlık sektörünün ihtiyaçlarının farkındayız. Bu yüzden ihtiyaçlarınıza uygun e-dönüşüm çözümlerimizle ve paketlerimizle yanınızdayız. Siz de e-fatura uygulamasına e-logo ile geçin, hızlı ve kolay bir şekilde faturalarınızı oluşturun,süreçlerinizi kısaltarak verimliliğinizi arttırın, tasarruf sağlayarak karlılığınızı arttırın ve rekabet avantajı kazanarak rakiplerinizin bir adım önüne geçin.

 • SGK e-fatura geçişi kimleri kapsamakta?

  Sağlık sektöründe yer alan ve e- fatura uygulamasına kayıtlı olan eczane, hastane, optik ve medikal market gibi SGK’ya fatura kesen mükellefler, 01 Ekim 2017 itibariyle, SGK'ya gönderecekleri faturaları elektronik ortamda e-fatura olarak düzenlemeleri gerekmektedir.

 • SGK e-fatura geçişinde neden e-logoyu tercih etmeliyim?

  Hastaneler; e-logo e-fatura uygulaması, özel hastane yazılımlarınız ile hızlıca entegre olabilir. Böylece hızlı ve güvenli bir biçimde faturalarınızı oluşturarak SGK’ya iletebilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda avantajlı kontör paketlerimizden firmanıza uygun olan paketi seçerek , kullandığınız kadar ödersiniz. Kontör paketinizin bitmesi durumunda aşım ücreti uygulanmaz. Bu durumda yeni kontör alarak e-fatura hizmetinden yararlanmaya devam edebilirsiniz. Optikçiler & Medikalciler; Mevcut yazılımınız ne olursa olsun, e-Logo e-fatura uygulaması ile entegre olarak hızlı ve güvenli bir biçimde faturalarınızı oluşturarak SGK’ya iletebilirsiniz. Dilerseniz faturalarınızı kesmek için e-logo’nun kolaylıkla fatura kesmenizi sağlayan kullanıcı dostu arayüze sahip e-fatura portalini de kullanabilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda avantajlı kontör paketlerimizden firmanıza uygun olan paketi seçerek , kullandığınız kadar ödersiniz. Kontör paketinizin bitmesi durumunda aşım ücreti uygulanmaz. Bu durumda yeni kontör alarak e-fatura hizmetinden yararlanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca e-Logo, Pazar lideri olduğu e-fatura uygulamasında hizmet verdiği 12.000 den fazla müşterisinin her türlü soru ve sorunlarına uzman kadrosu ve yüksek hizmet kalitesiyle destek vermekte ve hızlıca çözüm sunmaktadır. Siz de e-fatura uygulamasında e-logoyu tercih edin, rahat edin.

Sıkça Sorulan Sorular

e-fatura nedir?

e-fatura, veri format ve standardı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen ve elektronik belge biçiminde düzenlenen, VUK gereği bir faturada yer alması gereken bilgilerin içerisinde yer aldığı, satıcı ve alıcı arasında dolaşımını güvenli ve sağlıklı bir biçimde sağlamak amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından oluşturulan uygulamanın genel adıdır.

e-fatura yeni bir belge türü müdür?

Hayır. E-fatura yeni bir belge türü olmayıp, kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahiptir.

e-fatura’yı kimler kullanabilir?

Ticari firma olarak yalnızca Anonim, Limited, Gerçek ve Şahıs şirketi statüsünde bulunan mükellefler e-fatura uygulamasından yararlanabilmektedir.

e-fatura uygulamasının avantajları nelerdir?

 • • Faturalar elektronik ortama taşındığı için kağıt, baskı, posta ve arşivleme maliyetlerini ortadan kaldırır.

 • • Faturalama ve muhasebe süreçlerinde hız artar, zamandan tasarruf sağlar ve ticareti hızlandırır.

 • • Faturalar güvenilir bir şekilde elektronik ortamda saklanır, odalar dolusu klasörlenmiş fatura arşivleri ve saklama masrafları tarih olur.

 • • Elektronik dünyadaki anlık ve otomatik veri kaydı ile hata oranı azalır.

 • • Elektronik ortamdaki evraklarınız, faturalarınız kaybolmaz ,gerektiğinde eski evraklara, faturalara kolaylıkla ve saniyeler içerisinde ulaşılır.

 • • e-fatura uygulaması kağıt kullanımını en düşük seviyeye indirdiğinden, her yıl yüzbinlerce ağacın kesilmesi engellenir.

e-Fatura kesebilmek için ne yapmalıyım?

Logo Özel Entegratörlük Hizmeti nedir?

Logo Özel Entegratörlük Hizmeti ile 7/24 aktif çalışan, hızlı ve güvenli bir sistemin yatırımını kullanıcı firma adına üstlenir. Böylelikle, elektronik fatura gönderme ve alma işlemleriniz teknik yeterliliğe sahip, Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan özel entegrasyon izni almış Özel Entegratör Hizmet sağlayıcısı e-Logo'nun bilgi işlem sistemi vasıtasıyla gerçekleştirilebilir.

e-Fatura Portal Çözümü nedir?

e-Fatura Portal Çözümü, e-Fatura uygulamasına ait temel fonksiyonları içeren ve e-fatura kesilerek saklanmasını sağlayan bir web uygulamasıdır.e-Fatura portali üzerinden tüm e-fatura mükelleflerine e-fatura keserek gönderebilirsiniz.

e-Fatura Portal Çözümü üzerinden SGK faturası kesebilir miyim?

e-Fatura Portal Çözümü ile kurumun belirlediği standartlara uygun SGK faturası kesilebilmektedir.

e-fatura uygulamasını mevcut ERP veya sektörel yazılımımla entegre olarak kullanabilir miyim?

e-fatura uygulamasını dilerseniz, ERP veya sektörel yazılımlarınızla ile hızlıca entegre olarak kullanabilirsiniz. Böylece hızlı ve güvenli bir biçimde faturalarınızı oluşturarak SGK’ya iletebilirsiniz.

Bütün Müşterilerime e-fatura göndermem mümkün mü?

e-fatura uygulaması, e-fatura mükellefleri arasında e-fatura göndermesine ve almasına imkan tanımaktadır. Bu nedenle e-fatura mükellefi olmayan müşterilerinize genel hükümler doğrultusunda kağıt fatura veya e-arşiv fatura düzenlemeniz gerekmektedir.

Gelen e-faturaya,kağıt faturalarda olduğu gibi 8 gün içerisinde itiraz hakkım devam ediyor mu?

Kağıt faturalarda uyguladığınız itiraz mekanizması mevzuatın izin verdiği ölçüde e-faturada da uygulanabilmektedir. Ayrıca e-faturada temel fatura ve ticari fatura olarak iki farklı fatura çeşidi bulunmaktadır. Ticari fatura 7 gün için kabul ve red seçeneği sunar. Temel faturada ise itirazların sistem üzerinden değil, harici yollardan yapılması gerekmektedir.

Geçmiş tarihe e-fatura düzenlemek mümkün müdür?

VUK'a göre fatura mal teslimi veya hizmet sağlamasından sonraki 7 gün içinde düzenlenmek zorundadır. Bununla beraber teknik olarak geçmiş tarihli bir fatura düzenlenmesi engellenmemektedir.

e-fatura uygulamasında neden e-logo'yu tercih etmeliyim?

Mevcut yazılımınız ne olursa olsun, e-Logo e-fatura uygulamalarını hızlı ve güvenli bir biçimde kullanmanıza olanak sağlar. e-Logo, e-fatura uygulamasında hizmet verdiği 12.000 den fazla müşterisinin her türlü soru ve sorunlarına uzman kadrosu ve yüksek hizmet kalitesiyle destek vermekte ve hızlıca çözüm sunmaktadır. Siz de e-fatura uygulamasında e-logoyu tercih edin, rahat edin.

Logo e-Fatura’nın Avantajları

Güvenli Veri İletişimi

Kesintisiz fatura alışverişi ve sıfır veri kaybı ile güvenli ve tutarlı veri erişimi sağlarsınız.

Maliyet Avantajı

Kağıt fatura masrafınızdan kurtularak operasyonel maliyetlerinizi büyük ölçüde azaltabilirsiniz.

Hız ve Verim Artışı

Kullanıcı dostu arayüzü ve esnek fatura formatlarıyla kolay fatura oluşturabilir, faturalarınızla ilgili anlık bilgi alarak süreçlerinizde verim artışı sağlarsınız.

e-Fatura Mobile

e-Logo Özel Entegratörlüğü yöntemini kullanmanız durumunda, e-Fatura bilgilerinize mobil ortamdan da ulaşabilirsiniz.

Yasal Uyumlu

Değişen mevzuata göre güncellenen ve GİB standartlarıyla uyumlu yapısıyla işlemlerinizi yasalarla uyumlu bir şekilde yürütebilirsiniz.

Sınırsız Yetkilendirme

e-Fatura sınırsız sayıda kullanıcının yetkilendirilmesine izin veren yapısıyla yönetim kolaylığı sağlıyor.

e-Mail Hizmeti

e-Logo Özel Entegratörlüğü kullanmanız durumunda, e-Fatura e-Mail hizmeti üzerinden iletilen faturalara otomatik olarak e-Mail yoluyla da ulaşabilirsiniz. (Bu hizmet 5 e-Mail için 1 kontör düşülecek şekilde ücretlendirilecektir)

Başarı Hikayeleri

Back to Top