Hızlı

Fiş ve faturalarını milyonlarca müşteriye ulaştırmak zorunda olan firmalara yüksek hızda fatura işleme ve gönderme imkanı.

Tasarruflu

İş gücü, arşivleme ve kağıt fatura gönderim maliyetlerini azaltarak ciddi oranda tasarruf.

Güvenli

Platform bağımsız, güvenli ve tutarlı veri iletişimi sağlarken iç denetim ve yönetim kalitesinde artış.

e-Arşiv

  • Azalan Maliyetler, Hızlı Çözüm!

e-Arşiv uygulaması, 433 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun olarak faturanın, elektronik ortamda oluşturulması, elektronik ortamda muhafazası, elektronik ortamda ibrazı ve elektronik ortamda raporlanmasını kapsayan uygulamaya denir.

Logo'nun e-Arşiv uygulaması, tüm faturalarınızı elektronik ortamda oluşturmanıza ve yasal süresi boyunca saklamanıza olanak sağlar. e-Arşiv uygulaması, başta hizmet sağlayıcı kurumlar, perakende ve e-ticaret sektörü olmak üzere, çok sayıda fatura gönderen firmalar için zaman, iş gücü, dağıtım ve arşivlemede büyük tasarruf sağlar.

e-Arşiv uygulamasına geçerek, tüm faturalarınızı elektronik ortamda oluşturup kanuni süresi boyunca yine elektronik ortamda saklayabilirsiniz. Müşterilerinin e-Fatura mükellefi veya nihai tüketici olması halinde, faturaları elektronik ortamda gönderebilirsiniz.

Mevcut ERP yazılımınız ne olursa olsun, e-Arşiv faturalarınızı ve raporlarınızı Logo Özel Entegratör üzerinden oluşturabilirsiniz.

 


Güncel Fiyat Listesi Ürün Broşür

 

Sıkça Sorulan Sorular

e-Arşiv kullanım yöntemleri nedir?

e-Arşiv uygulamasını, kendi bilgi işlem sisteminiz veya Başkanlıktan izin almış özel entegratör bilgi işlem sistemi üzerinden olmak üzere iki yöntemle kullanabilirsiniz.

e-Arşiv uygulamasına başvuru yöntemleri nedir?

e-Arşiv uygulamasını Başkanlıktan e-Arşiv izni almış özel entegratörlerin bilgi işlem sistemi üzerinde kullanmak isteyen mükellefler, doğrudan özel entegratöre başvuracak olup ayrıca başkanlığa başvuruda bulunmazlar. e-Arşiv Fatura hizmetini özel entegratör vasıtasıyla alan mükellefler, fatura ve elektronik arşiv raporlarında özel entegratörün mali mühürünün ve zaman damgasının kullanılmasını talep edebilirler.

e-Arşiv Fatura Belgesinin alıcılara teslimi nasıl gerçekleşir?

e-Fatura uygulamasına kayıtlı olan kullanıcılara; e-Fatura şeklinde gönderilir, e-Fatura şeklinde saklanır. e-Fatura uygulamasına kayıtlı olmayan vergi mükelleflerine; kağıt fatura şeklinde gönderilir, ikinci nüsha elektronik ortamda saklanır. Vergi mükellefi olmayan kişilere; müşterilerin talebi doğrultusunda elektronik yollardan iletilebilir, ikinci nüsha elektronik ortamda saklanır.

e-Arşiv uygulaması nasıl çalışır?

e-Arşiv Faturaları LogoConnect ürünü ile UBL-TR formatına çevrilerek, Özel Entegratöre iletilir. Özel Entegratöre iletilen e-Arşiv faturalarına ait e-Arşiv raporları belirlenen formatta oluşturularak Gelir İdaresi Başkanlığı’na iletilir. e-Arşiv Raporu hem LogoConnect ürünü üzerinden hem de Logo Özel Entegratörde hazırlanabilir. LogoConnect ürününde hazırlanan e-Arşiv Raporu, Özel Entegratöre iletilir. Özel Entegratör üzerinde bulunan e-Arşiv Rapor kaydından e-Arşiv fatura kaydına ulaşılabilir. e-Arşiv Hizmeti’nden yararlanabilmek için LogoConnect e-Arşiv ürün lisansına ve Özel Entegratör kontör paketine sahip olunması gerekmektedir. e-Arşiv faturaları firmaların talep etmesi durumunda Logo Özel Entegratör üzerinde saklanır. Saklanan elektronik faturalar tebliğe uygun şekilde görüntülenir.

e-Arşiv uygulaması ile e-Fatura Saklama Hizmeti arasındaki farklar nedir?

e-Fatura saklama hizmeti, e-Fatura kapsamında oluşturulan faturaların elektronik ortamda saklanmasını sağlayan hizmettir. e-Arşiv uygulaması, e-Fatura haricinde kesilen faturaların e-Arşiv Faturası şeklinde oluşturulmasını, 2. nüshalarının elektronik ortamda saklanmasını ve Gelir İdaresi Başkanlığı’na, belirlenen standart formatta aylık olarak, raporlanmasını kapsamaktadır.

e-Arşiv’e Hemen Başlayın!

Logo e-Arşiv hakkında detaylı bilgi için sizi arayalım.

 

Logo e-Arşiv’in Avantajları

Maliyet Tasarrufu

Kağıt, fiziksel arşivleme, iş gücü ve dağıtım maliyetlerinde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Kolay Entegrasyon

Firmanızın süreçlerine ve mevcut yazılımlarına kolayca entegre olarak kullanıma alınabilir.

Hızlı Fatura Gönderimi

Gelen/giden fatura kaybını önleyerek, geriye dönük fatura sorgulama süreçlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Sorgulama Kolaylığı

Gelen/giden fatura kaybını önleyerek, geriye dönük fatura sorgulama süreçlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Postayla Gönderim İmkanı

e-Arşiv ile e-Faturalarınızı dilerseniz e-posta ile gönderebilir, düz beyaz kâğıda çıktı alarak da kesebilirsiniz.

Reklam Alanı

e-Arşiv ile faturalarınıza reklam içeriği, kutlama mesajı gibi istediğiniz yazı ve görselleri ekleyebilirsiniz.

e-Mail Hizmeti

e-Logo Özel Entegratörlüğü kullanmanız durumunda, e-Arşiv e-Mail hizmeti üzerinden iletilen faturalara otomatik olarak e-Mail yoluyla da ulaşabilirsiniz. (Bu hizmet 5 e-Mail için 1 kontör düşülecek şekilde ücretlendirilecektir)

e-Arşiv SMS Hizmeti

e-Logo Özel Entegratörlük sistemi üzerinden iletilen e-Arşiv faturalarınızı otomatik olarak SMS yoluyla iletilebillir ve mobil cihazlar üzerinden kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. (Bu hizmet 3 SMS için 1 kontör düşülecek şekilde ücretlendirilecektir)

e-Arşiv’e Hemen Başlayın!

Logo e-Arşiv hakkında detaylı bilgi için sizi arayalım.

 

Başarı Hikayeleri

e-Arşiv’e Hemen Başlayın!

Logo e-Arşiv hakkında detaylı bilgi için sizi arayalım.

 
Back to Top